Herfstfabriek Veenpark staat bol van activiteiten in herfstvakanties
Barger-Compascuum – Herfstfabriek in Veenpark staat bol van de overdekte activiteiten. Vier dagen overdekt plezier gedurende de twee weken herfstvakantie op 16, 17 en 23, 24 oktober!
Gedurende de periode van de herfstvakanties is de grote oude fabriek in het Veenpark geheel passend omgedoopt tot HerfstFabriek. Achthonderd vierkante meter overdekt plezier, speciaal ingericht voor 4 dagen in de herfstvakantie. Kom ook binnen kijken- en helpen, want de winter staat voor de deur. De HerfstFabriek staat namelijk helemaal in het teken van de voorbereiding op de winter.
De HerfstFabriek!
Vroeger begonnen de mensen al in de herfst met de voorbereidingen voor de winter. Er moest gezorgd worden voor voldoende eten en turf voor in de kachel. In de winter was er tevens weinig werk. Dan probeerden ze dingen zelf te maken, of voor zichzelf of om te verkopen om zo wat extra geld te verdienen. Al deze dingen zijn in de herfstvakantie in de fabriek verzameld en kunnen ook door de kinderen zelf worden gedaan. Want het is natuurlijk leuk en leerzaam om te zien hoe dat allemaal ging, maar nog leuker is het om zelf te helpen! Dat kan en mag in De HerfstFabriek!
tientallen activiteiten voor jong en oud
In de fabriek zit de directeur op zijn kantoor en zijn de mensen aan het werk. Ze doen allerlei dingen voor de winter. Ze maken appelmoes en malen koren. Ze stoppen sokken en kantklossen. Ze stapelen turf en bakken pannenkoeken.
Er zijn tientallen activiteiten voor jong en oud, het is te veel om alles op te noemen. Behalve voor het harde werken is in deze fabriek ook tijd voor spellen en knutselen, of een les in schoonschrijven in het schooltje van toen.
Op de website van het veenpark www.veenpark.nl staat de bijgewerkte lijst.
Natuurlijk is de rest van het grote museumpark ook normaal geopend en rijden de smalspoortreinen en vaart de boot. Kan iedereen op bezoek bij de klompenmaker, de turfsteker, de bakker en de kruidenier. Er is veel te zien, zowel binnen als buiten. De vaste expositie Veenomenale Hondsrug in het hoofdgebouw vertelt alles over veen en vervening in Drenthe.
Veenpark
Berkenrode 4
7884 TR Barger-Compascuum
Telefoon: 0591-324444
Website: www.veenpark.nl
E-mail: info@veenpark.nl
Gerelateerde berichten
-
Industrieel Smalspoor Museum Erica houdt jaarlijkse Locomotievenparade
Geen reacties | aug 9, 2017 -
Al 45.000 Euro voor ‘SamenLoop voor Hoop’ in Zweeloo tijdens de start
Geen reacties | okt 8, 2017 -
‘Week van Zorg en Welzijn’ ook bij Treant Zorggroep
Geen reacties | mrt 8, 2018 -
Onderhoudswerkzaamheden brug Oranjedorp
Geen reacties | jan 18, 2019