Voormalige Hervormde Kapel in Zwartemeer wordt modern uitvaartcentrum

De voormalige Hervormde Kapel in Zwartemeer verbouwd tot een modern uitvaartcentrum zegt de voorzitter van de uitvaartvereniging UVVZ, Henri Wittendorp.

In de afgelopen tientallen jaren is er veel veranderd in de voormalige Kapel. Met een functie als kerk, gebedsruimte,  ontmoetingsruimte, openbare bibliotheek en in een later stadium een klein uitvaartcentrum, is het nu de bedoeling om er een modern uitvaartcentrum van te maken.

hypermodern uitvaartcentrum

Uitvaartverzorging Zwartemeer (UVVZ), voorheen uitvaartvereniging De Laatste Eer, heeft het gebouw gekocht en wil het veranderen tot een hypermodern uitvaartcentrum. De grote kerkzaal krijgt moderne apparatuur voor geluid en beeld en wordt mede hierdoor moderner aangepast voor toekomstige uitvaartdiensten.

verbouwing

Ook komt een nieuwe toiletgroep met invalidentoilet, nieuwe keuken, kantoor en familiekamer en krijgt het pand een meer uitnodigende entree en een extra opbaarruimte. De uitvaartvereniging hoopt het gebouw zo te kunnen automatiseren dat de nabestaanden dan op ieder gewenst moment naar de overledene toekunnen.

verouderd

UVVZ-voorzitter Henrie Wittendorp is blij dat het gebouw na een half jaar onderhandelen in handen komt van de uitvaartvereniging. Een gedeelte van het gebouw wordt al geruime tijd door de vereniging gehuurd waar destijds al een opbaarruimte en koffiekamer door hen is ingericht.

Wittendorp: ,,Maar dat is intussen allemaal verouderd. De uitvaartvereniging kreeg de kans het gebouw te kopen omdat de protestantse gemeente samen met de gereformeerde kerkgangers de kerkdiensten voortaan in de andere kerk gehouden dat centraal staat in het midden van het dorp. Deze heeft een monumentale status en is meer een echt kerkgebouw.’’

architect Berry Walda

Volgens Wittendorp blijft bij de verbouwing het oorspronkelijke karakter van het kerkgebouw, dat in 1953 als hervormde jeugdkapel werd opgericht, behouden. Voor de voorbereidende werkzaamheden is architect Berry Walda uit Zwartemeer in de arm genomen. De vereniging wil zoveel mogelijk gebruik maken van bedrijven uit Zwartemeer en omgeving.

De Zwartemeerse uitvaartvereniging bestaat al meer dan honderd jaar en begon in 1915 onder de naam De Laatste Eer. De huidige ledenlijst telt ruim vierduizend leden. Hiervan wonen er circa tweeduizend in het grensdorp Zwartemeer.

(Bron: DvhN)

error: De inhoud van deze website is beschermd !!