Valse e-mail van de Belastingdienst met rekening als bijlage

Regio – Waarschuwing: er is een valse e-mail van de Belastingdienst met rekening als bijlage in omloop! Aanslagen en acceptgiro’s van de Belastingdienst komen nooit per e-mail.

Het bericht dat op dit moment in omloop is, geeft aan dat u nog moet betalen! Dit is dan ook een valse e-mail. Het bijgevoegde bestand is besmet met een virus en probeert uw gegevens te hacken.

bangmakerij

Met deze valse e-mail proberen criminelen u bang te maken door een rekening van de Belastingdienst als bijlage mee te sturen. De naam van de afzender van de bewuste e-mail verschilt. Vaak gaat het om vrouwennamen. Het e-mailadres van de afzender kan ook van alles zijn, maar is nooit van de Belastingdienst zelf.

In de tekst staat dat u de Belastingdienst nog enkele honderden euro’s moet betalen via automatische incasso. Details staan in de bijlage, aldus de mails. Open deze bijlage echter niet! Het is een besmet .html bestand. Waarschijnlijk verspreidt het bericht zich na besmetting aan al uw contactpersonen of gebruiken de afzenders uw computer om nog meer spam en phishing te versturen.

Gratis controle op phishing bij SeniorWeb

Nepmails blijven lastig te herkennen. SeniorWeb-leden kunnen verdachte e-mails naar ons doorsturen. U hoort uiterlijk de volgende werkdag of het een phishingmail is.

(Bron: Seniorweb.nl)

error: De inhoud van deze website is beschermd !!