Twee Klazienaveense broers combineren school met tafeltennis op hoog niveau
Klazienaveen – Twee Klazienaveense broers combineren hun school met tafeltennis op hoog niveau. Brent Ronde (14 jaar) en Kaj Ronde (18 jaar) zijn twee succesvolle tafeltennissers en gaan naar school in Zwolle.
De jongste van het tweetal, Brent, zit in het derde jaar van de havo op het Centre for Sports & Education (CSE). Kaj is oud-leerling van het CSE en zit nu in het tweede leerjaar van de opleiding Sport & Bewegen op Landstede. Samen met CSE-er Chris Verwoert (16 jaar) zijn zij dit jaar Landskampioen geworden in de tafeltennis Eredivisie jeugd. Dat betekent dat zij het allerbeste jeugdteam van Nederland zijn!
“Na jaren hard werken was dit eindelijk een geweldige beloning”, aldus de broers Ronde. Als ambitieuze sporter krijg je op deze unieke school de kans je talenten optimaal te ontwikkelen en daarbij een opleiding op je eigen niveau te volgen (vanaf groep 7 basisschool t/m 6 vwo, mbo en hbo). Talenten kunnen zich volledig concentreren op hun sport, terwijl ze tegelijkertijd toewerken naar een schooldiploma. Naast sport specifieke trainingen en sport ondersteunende lessen is er voor Brent op school ook ruimte voor informatie over voeding, kracht en mentale aspecten. Alles om bij te dragen aan zijn wens om topsporter te worden. Tafeltennis is 1 van de 19 verschillende sportopleidingen die je kunt volgen binnen het CSE.
Droom
De dromen van de drie tafeltennisspelers variëren tussen het ooit mogen spelen in de Eredivisie van volwassenen tot aan plaatsing voor de Olympische Spelen. De ruimte die het CSE biedt om dagelijks te trainen tijdens je schooldag draagt hopelijk een steentje bij aan zijn droom.
CSE Open
Het CSE zorgt ervoor dat elk talent het beste uit zichzelf haalt, op alle fronten. Dat maakt het CSE bijzonder. De sfeer op het CSE voelt ook anders, de drive en de mentaliteit om het hoogst haalbare uit jezelf te halen voel je als je door de school loopt. Nieuwsgierigen kunnen dit ervaren op woensdag 16 november tijdens het CSE Open. De deuren staan vanaf 18 uur open voor geïnteresseerden; talenten, ouders, maar ook coaches, trainers, sportbonden en sportverenigingen. Deze avond is bedoeld om een kijkje te nemen op de school en topsport te beleven. Ook Kaj laat graag zijn skills zien en is in voor een praatje. Hij vertelt graag over zijn ervaring op het CSE.
Meer informatie: www.cse-zwolle.nl.
(Foto ter illustratie: archief Henk Lambers | De Treffers)
